Menu Content/Inhalt
Ana Sayfa arrow Pancar Forum
Forum
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.
Kayıp Parola?


_GEN_GOTOBOTTOM Cevapla

BAŞLIK: Cvp:Pancarköyün en güzel yanı

#5022
Mualla Günay (Kullanıcı)
Çok konuşkan
Gönderiler: 102
graphgraph
Kullanıcının bilgilerini görmek için tıklayın
Pancarköyün en güzel yanı 28/02/2011 21:39 Kanaat Notu: 0  
Pancarköyün en güzel yanı adının Atatürk tarafından verilmiş olmasıdır. Rahmetli babam anlatırdı, kendisi 7-8 yaşlarında iken Alpulluya gelen ATA'mızı gördüğünü, o zaman fabrika üretime geçmiş, ama istasyonda tabela ŞEKER FABRİKASI yazılı, böyle bir istasyon olmaz demiş, civar köylerin isimlerini istemiş, Düğüncülü ve Sinanlı olmaz demiş, o zamana kadar Allıpullu olan bizim köyün adını Alpullu olarak fabrikaya vermiş. Ama köy isimsiz kaldı diye de o zaman her tarafta yemyeşil pancar ekili olduğundan köyümüzün adını da Pancarköy yapmış, Alpullu-Pancarköy yoluna Akasyalar ekilmesini söylemiş. Meyve ağacı olursa meyveleri toplamak isteyenler kazaya sebebiyet verirler, ama Akasyalardan arılar da yararlanır demiş. İleri görüş bu olmalı. Rahmetli babam hep anlatırdı.
Yine aynı seyahatinde Edirneye giderken İneceye de uğramış, okulun en çalışkan öğrencisi olan annemin ablası Fatma teyzem kendisine çiçek vermekle görevli imiş, ama teyzem sadece çalışkan değil çok da güzel bir kız çocuğu, çiçek verip elini öpünce sen benim kızım ol seni ben okutayım istermisin deyince teyzem olur demiş. Amma evde hasta yatan babssını ve kadasını yani annemi bırakmaya gönlü razı olmayıp gitmekten vazgeçmiş. Ölene kadar da çok güzel bir kadındı.
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#5023
Volkan Türkoğlu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 280
graphgraph
Kullanıcının bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:Pancarköyün en güzel yanı 01/03/2011 19:56 Kanaat Notu: 4  
Mualla Abla güzel hikaye.
Atamızın ileri görüşlülüğüne bir örnek te sen eklemişsin. Bir Pancarköylü olarak bu hikayeyi herkese gurur duyarak anlatıyorum ve anlatmaya devam edeceğim...
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#5024
Erşan Türkoğlu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 670
graph
Kullanıcının bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:Pancarköyün en güzel yanı 02/03/2011 03:17 Kanaat Notu: 10  
Mualla abla gercekten cok hos bir hikaye. Volkan'in dedigi gibi Mustafa Kemal daha genc yaslarindan beri cok ileri goruslu birisi imis.

-Selanik'ten surgune gittigi yillarda geri donemeyecegini biliyordu.
-Yemen ve Trablus gibi bizimle hicbir alakasi olmayan col topraklarinin savunulmasindan ziyade balkanlarin savunulmasi gerektigini biliyordu.
-Inonu'ye 10. yil kutlamalarinda dedigi gibi oldukten sonra bu halkin onun devrimlerine ihanet edecegini de biliyordu, genclige hitabe bu yuzden yazildi.
-Izmir'i aldiktan sonra muzaffer ordulariyla Selanik'e gitmeyerek yillarca savastigi Yunan baskomutani Venizelos tarafindan nobel baris odulune aday gosterilecegini de biliyormuydu acaba?

http://www.stratejikboyut.com/haber/yunanlilar-ataturku-nobele-aday-gosterdi--3787.html
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
_GEN_GOTOTOP Cevapla
© Copyright 2007 Best of Joomla, Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın
designed by madeyourweb.com mambo templates