Menu Content/Inhalt
Ana Sayfa arrow Pancar Forum
Forum
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.
Kayıp Parola?
Cvp:Sitemize sahip cıkalım, telif hakları (1 izleyici)

_GEN_GOTOBOTTOM Cevapla

BAŞLIK: Cvp:Sitemize sahip cıkalım, telif hakları

Erşan Türkoğlu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 670
graph
Kullanıcının bilgilerini görmek için tıklayın
Sitemize sahip cıkalım, telif hakları 18/10/2007 17:26 Kanaat Notu: 10  
Arkadaslar,

Ertan ve Umit arkadasimiz gecen Haziran ayindan bizim sitemizden kopyaladiklari bazi fotograflari ki bu fotograflarin cok buyuk bir kismi ben ve Volkan tarafindan cekilmistir www.babaeskim.com sitesine koyumuzu tanitmak amaci ile gondermisler. Bende bu fotograflarda cekene yada alindigi yere kaynak gosterilmedigi icin site yoneticilerine fotogrfalarin Pancarkoy sitesinden alinti oldugunu soyleyen bir yazi yazdim. Sonucta kendi cektigim ve kardesimin cektigi fotograflarin hirsizlii ile suclandim. Yani bizim sitemiz bu fotograflari Babaeskim sitesinden alipta buraya koymus gibi gosterilmeye calisildi. Daha sonra Babaeskim sitesinin yoneticilerinin ve Umit Karakas arkadasimizin sagduyusu sayesinde olay tatliya baglandi.

Bu konudaki tartışmayı aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
http://www.babaeskim.com/forum/viewtopic.php?p=82112#82112

Bu gibi istenmeyen olaylarin yasanmamasi icin sitemizden aldiginiz bilgi, belge ve fotografi baska sitelere gonderirken mutlaka kaynak belirtiniz ayrica fotograf sahiplerini bilgilendiriniz.

Tesekkurler,

Düzenleyen: ersan_turk, :: 18/10/2007 19:21

Düzenleyen: ersan_turk, :: 18/10/2007 22:23
  Konu kilitlendi.
Hüseyin Çakır (Yetkili)
Yetkili
Gönderiler: 481
graphgraph
Kullanıcının bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:Sitemize sahip cıkalım, telif hakları 03/11/2007 10:45 Kanaat Notu: 8  
Sayın yöneticim bu son fotoğraf imzalama çok güzel olmuş. Adı geçen siteye koyulan resimler benim anladığım kadarıyla pancarköyü tanıtmak amaclı. Ama sizinde söylediğiniz gibi sonuçta bunlar sizin çekmiş olduğunuz resimler ve bir izin olmasa bile haberleşme olabilirdi.

Aslında internet üzerinden resim paylaşım yapmak bazı yerlerde güzel olduğu kadar da bazı yerlerde çokta tehlikeli olabiliyor. Hergün televizyon ve gazetelerde bu tip haberlere rastlıyoruz.
Kimlik bilgilerinin çalınması ve resminizle hiç yapmadığınız şeylerin yapılmış gibi gösterilmesiyle karşılaşabiliyorsunuz. Bunun için özellikle çeşitli arkadaşlık siteleri başta olmak üzere güvenmediğiniz hiçbir yere kimlik bilgilerinizi ve özel resimlerinizi koymayınız.

Biz pancarkoy.com yönetimi olarak gerekli hassatiyeti taşıyor ve bu konudaki önlemlerimizi alıyoruz.
  Konu kilitlendi.
_GEN_GOTOTOP Cevapla
© Copyright 2007 Best of Joomla, Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın
designed by madeyourweb.com mambo templates